קייטנת אילוף כלבים | קייטנה לילדים

קייטנת אילוף כלבים

אז מה הקשר בין קייטנה לאילוף כלבים?

קייטנת אילוף כלבים – הקשר בין בני האדם לכלבים הוא קשר רגשי עמוק, קשר שמלווה אותנו לכל החיים. לא לחינם קיבל הכלב את הכינוי "חברו הטוב ביותר של האדם".

לעבודה עם כלבים יתרון ייחודי מכיוון שהכלב הוא בראש ובראשונה נותן אהבה ומקבלה ללא תנאי, ועל כן מעצם היותו אמצעי חי ומגיב המקבל את בני האדם כפי שהם, ללא שיפוטיות, הכלב מהווה מתווך משמעותי שאין שני לו.

לכל כלב תכונות אופי הייחודיות רק לו: האהבה ללא תנאי, המסירות, הנאמנות, ההבנה – הבלתי נתפסת לעיתים – של הכלב את האדם ועוד. מעבר לחוויה הרגשית במפגש עם הכלבים, היכולת לשלוט בכלב תורמת להעלאת הביטחון העצמי, מהווה מוטיבציה לעשייה, מאפשרת קבלת גבולות והצבתם, תורמת לפיתוח סבלנות וסובלנות, מעודדת השבת האמון בבני אדם,  מעוררת אמפתיה ועוד.

קייטנת אילוף כלבים קייטנה לילדים עם ערך מוסף

במפגשי הקייטנת אילוף כלבים נעסוק בפעילויות רבות ומגוונות, פעילויות אשר מאפשרות קבלה ונתינת אהבה, מספקת חיזוקים חיוביים וחוויות הצלחה.

ברמה הגלויה מטרת הקורס היא ללמוד אילוף כלבים על כל המשתמע מכך. המשתתפים יקבלו כלבים עליהם יהיו אחראים וילמדו אותם פקודות שונות מהפשוטות שבהן ועד המורכבות יותר (שב, ארצה, רגלי, אליי וכד'). הילדים ילמדו כיצד ללכת נכון עם הכלב וילמדו מספר טריקים משעשעים לעשות עם הכלבים. בנוסף נשים דגש על חשיפה נכונה שלנו לכלבים השונים, טיפוח הכלב, למידה על גורים, הכרת ההיסטוריה של הכלב, סוגי כלבים ותפקידיהם השונים, מה מקורו והקשר של הכלב לבני האדם, כיצד הכלב חושב ומרגיש, כיצד הוא תופס את העולם ועוד.

ברמה הסמויה, המשתתפים וכלביהם יעברו תהליך של התגבשות ל"להקה". כחלק מכוחה של הלהקה, יחוו הנערים התפתחות והעצמה תוך כדי חוויית אחריות, מסירות, משמעת ומחויבות. בעבודה עם הכלבים ילמדו המשתתפים להיות אסרטיביים ובעלי ביטחון עצמי, אמפתיים, סבלניים, לתת ולקבל אמון, להציב גבולות ולעמוד בהם, ומעל לכל, יחוו תחושת שייכות והצלחה.

תוכן קייטנת אילוף כלבים:

כל מפגש יתחיל בשיחת פתיחה עם הקבוצה בה נזכיר את המפגש הקודם ומה אנו עושים במפגש הנוכחי. במפגש הראשון נתמקד בחיבור לכלבים השונים, חלוקה לזוגות וקבלת כל זוג כלב המתאים לו. נלמד על הציוד של הכלב- איך שמים קולר, רסן, רצועה וכד'. נלמד יחד פקודות שונות ומגוונות-  הכל בהתאם להתקדמות ומסוגלות הקבוצה. אנחנו נתחיל בהליכה משותפת בשטח הפתוח, הליכה שמטרתה הן למידת הפקודה רגלי והן יצירת קשר עם הכלב. נעשה בשטח הפסקת מים קצרה כשאנו שותים ומשקים את הכלבים שלנו ונחזור חזרה.

בשלב זה נערוך הפסקת מים ואוכל, כשכל זוג יושב עם הכלב שלו ואוכלים יחד.  בשלב השלישי של היום נעבוד על פקודות שונות. לסיום אנו נחזיר את הכלבים לחצרות שלהם ונאסוף את הציוד.

הכלבים שלנו – הכלבים שלנו הינם כלבים פרטיים, ללא בעיות התנהגות, מחוסנים ומטופלים היטב.

 

>> להרשמה לקייטנת אילוף כלבים קיץ 2019 <<