מדוע כדאי לאמץ כלב

אימוץ כלבים

לאמץ כלב

כולנו מכירים את האמרה הפופולארית – 'הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם'. עם זאת פעמים רבות עולה השאלה מדוע כדאי לאמץ כלב?

הילדים רוצים להביא כלב הביתה ואתם לא בטוחים שכל הטיפול וההשקעה הרבה יועילו בסופו של דבר? אנשים רבים מעוניינים לאמץ כלב מסיבות שונות, אך רבים מאיתנו אינם מודעים ליתרונות הרבים שגלומים בגידולה של חיית מחמד, במיוחד כלב.

גם דברים אשר נתפסים לעיתים כחסרונות כגון האחריות, הטיפול וההשקעה, הופכים ליתרונות משמעותיים ביותר כמביטים בהם מנקודת מבט קצת שונה.

אימוץ כלבים

התגלו ממצאים ארכיאולוגיים המעידים כי משחר ההיסטוריה האנושית הכלבים שימשו לנו כבני לוויה נאמנים למגוון רחב של תפקידים בהם ציד ושמירה. יש חוקרים המגדילים ואומרים כי ההיסטוריה של בני האדם והכלבים טוויה יחד באופן בלתי-נפרד ולא בכדי בחלק גדול מהתרבויות בעולמנו כלבים נחשבים כחלק מבני המשפחה.

לגידול כלבים קיימים יתרונות רבים שחלקם גם זכו לאישוש מדעי. ידוע כי מבחינה בריאותית אנשים שמגדלים כלבים בביתם סובלים פחות ממחלות לב ומלחץ דם גבוה. גם מבחינה נפשית, אנשים שמגדלים כלבים סובלים פחות מלחצים והכלב משמש להם לרגיעה פסיכולוגית ומתפקד כחבר קרוב (תקף במיוחד בנוגע לקשישים). בנוסף לכך, כלבים מעודדים אותנו לפעילות גופנית יומיומית שלכשעצמה הינה חיובית ביותר לבריאותנו.

הורים רבים חוששים במקצת להביא כלב מכיוון שהם אינם בטוחים כי ילדיהם יעמדו באחריות הכרוכה בגידול וטיפול והמעמסה כולה תיפול עליהם. למרות שנושא האחריות נראה כחיסרון במבט ראשון, גידול כלב ידוע כפעילות שמעצבת את אופיו של הילד. היא מלמדת אותה לתקשר בצורה ברורה, להעניק טיפול ותשומת לב ומעניקה לילדים בטחון עצמי. מלבד שיפור יכולותיהם החברתיות והפסיכולוגיות של הילדים, מבוגרים רבים לומדים רבות מטיפול בכלבים שלהם. כלבים, בניגוד לאנשים, חשים את ההילה הפסיכולוגית שלנו ומשקפים לנו בצורה ברורה את התנהלות התקשורת שלנו עם העולם החיצוני. אני לא פעם מקבל תגובות מהורים שאמרו כי גידול הכלב עזר להם יותר מכל טיפול פסיכולוגי שעברו.

לסיכום, אימוץ כלב מספק עבורכם חבר אמת, נאמן ומהנה.

פנסיון לכלבים

כלבים הם חלק מהמשפחה שלנו, אך הם לא תמיד יכולים להתלוות אלינו לכל מקום אליו אנו הולכים. לכן, במידה ואין מישהו קרוב אלינו שיכול לטפל בהם, לעיתים אין ברירה להשאיר אותם בגפם.         

לצורך זה הוקמו פנסיונים לכלבים שמטרתם הינה שיכון וטיפול בכלבים בצורה הטובה ביותר וכוללים וטרינר כלבים ומאלפים מוסמכים.

'מקום בטבע' הוא פנסיון לכלבים באווירה שונה ומיוחדת. אמנם הכלבים גדלו איתנו לאורך ההיסטוריה, אך יש להם מאפיינים רבים שנשמרו מעברם החייתי. מקום בטבע מספק מענה לאותם צרכים באמצעות אספקת שטחים פתוחים רחבי ידיים בהם יוכלו הכלבים להתרוצץ וליהנות, כמובן תחת פיקוח מלא ומקצועי מטעם הצוות.

לאחר שמכירים את היתרונות הרבים בגידול כלבים ניתן להבין מדוע כדאי לאמץ כלב בהקדם.