כלבים

כלבים

כלבים

כלבים – בני הלוויה הנאמנים ביותר של בני האדם באשר הם. חיות אלו חלקו איתנו את התפתחותנו ההיסטורית וזכו למעמד מיוחד של כבוד.

חיות חברותיות אלו התפתחו מן הזאבים ונחשבים כחייה המבויתת הראשונה. בדומה לנו בני האדם, כלבים הינם חיות להקה. מהרגע שהם נולדים ועד ליומם האחרון הם מונחים על-פי הגיון מיוחד זה. מדענים רבים טוענים כי בזכות הדמיון הזה בחייהם החברתיים של בני אדם וכלבים יכולנו לביית ולאלף אותם ביתר קלות.

בחברה המערבית כלבים נחשבים כבני לוויה מועדפים בעבור רבים.

ישנם סוגים ומינים רבים של כלבים שפותחו לאורך מערכת היחסים ההיסטורית והארוכה שלהם עם בני האדם.

ניתן לסווג כלבים בדרכים שונות. אחת הדרכים לסיווג היא על-פי גודל: כלבים ננסיים, כלבים קטנים, כלבים בינוניים, כלבים גדולים וכלבים ענקיים. אפשרות נוספת היא סיווג על-פי מטרה: כלבי לוויה ושעשוע, כלבי עבודה, כלבי שמירה וכלבי ציד (אלו הסוגים המרכזיים). עם זאת, כלבים יכולים לעיתים לעבור מסיווג לסיווג. למשל, יש בעלי כלבים שאוהבים לגדל כלבי ציד בתור כלבי לוויה.

זיווג כלבים לפי גזעים

זיווג לפי גזעים נהוג גם הוא. כיום, ישנם כ-500 גזעי כלבים שהינם מוכרים ברמה הפורמאלית בידי פדרציית הכלבים הבינלאומית. ישנם מאפיינים ברורים שמבחינים בין הגזעים. מאפיינים אלו מתבטאים בעיקר במראה החיצוני, אך גם באופי, חוכמה וטמפרמנט.

כלבים הינם חיה שניתן לאלף. האילוף עצמו מתבצע בדרך-כלל בידי הבעלים, או במקרים מורכבים יותר (ומטעמי נוחות) באמצעות אנשי מקצוע. כאמור, גזעי כלבים שונים נבדלים אחד מהשני במידת חוכמתם. מידת החוכמה של הכלב מעידה במידה על רמת המורכבות האפשרית של האילוף. הכלבים שנחשבים החכמים ביותר הינם בדרך-כלל מהסוג של כלבי רועים.

החוש המפותח ביותר אצל כלבים הינו חוש הריח. מכאן נובעת התנהגותם הנפוצה של רחרוח עצמים חדשים. יש אנשים הנבהלים מכך שכלבים שהם פוגשים לראשונה מתקרבים אליהם עם האף, אבל זו פשוט הדרך שלהם להגיד שלום.

אירוח כלבים – פנסיון לכלבים בכפר סבא

כפי שנאמר, כלבים הינם חיות חברתיות. כשאנו יוצאים לטיול, או חופשה שחברינו לא יכולים להתלוות אליה, יש לדאוג להם לפנסיון. במידה ויש אצל מי להשאיר אותם, כמו חברים או משפחה זה מצוין, אבל לפעמים אנחנו גם רוצים לתת לכלבים שלנו חופשה.

ישנם פנסיונים שונים לכלבים. חלקם מקורים ובהם הכלבים נמצאים בתוך חלל המבנה וחלקם פתוחים יותר ומאפשרים לכלבים אפשרות להתרוצץ עם חבריהם.

ניתן למצוא פנסיון לכלבים בכל חלקי הארץ. באזור כפר סבא נמצא פנסיון כלבים מיוחד במינו בשם 'מקום בטבע'.

כלבים – חבריו הנאמנים של האדם משחר ההיסטוריה.