טיפול בעזרת כלבים

טיפול בעזרת כלבים

למי מתאים טיפול בעזרת כלבים?

טיפול בעזרת כלבים ובכלל טיפול בעזרת בעלי חיים הופך להיות יותר ויותר פופולרי, ואין זה פלא לאור התוצאות הנפלאות שהוא מגלה ולאור התוצאות החיוביות שטיפול זה מביא.

הטיפול מתבצע בעזרתם של כלבים טיפוליים ובתיווך המטפל.

ככלל, כל אדם, בכל גיל וכמעט בכל מצב נפשי ופיזי יכול ליצור קשר רגשי ופיזי עם אותם כלבים טיפוליים. הטיפול מיועד עבור ילדים ומבוגרים, שסובלים מבעיות שונות – גופניות, נפשיות או פסיכולוגיות.

טיפול בעזרת כלבים הוכח כיעיל עבור ילדים שסובלים מקשיי למידה, מבעיות התנהגות או מבעיות רגשיות שונות.

גם ילדים שמאובחנים כאוטיסטים או הסובלים מפיגור שכלי מפיקים תועלת רבה מהטיפולים הללו.

גם אנשים מבוגרים רבים פונים לטיפולים אלו, והם לרוב סובלים מבעיות נפשיות שונות, אנשים מבוגרים מאוד שסובלים מבעיות פיזיות ונפשיות שמאפיינות את הגיל השלישי, אסירים שמגלים התנהגות אלימה ועוד.

הקשר המיוחד בין האדם לכלב

הקשר בין כלבים לבני האדם הוא כמעט אינטואיטיבי, וקל מאוד ליצור את החיבור בין כלב לאדם. הכלבים דומים לנו בהרבה מובנים – הם אוכלים, ישנים, מקיימים אינטראקציה, מביעים רגש ועוד, ומצד שני הם לא יכולים לדבר – ולכן גם לא יכולים לשפוט. הכלבים מסירים מחסומים רגשיים שונים וכך המגע עם הכלב יוצר עבור האדם סביבה בטוחה. כתוצאה מכך ביטחונו העצמי של המטופל הולך ועולה. הביטחון העצמי הזה מאפשר לאדם למצוא בעצמו עוצמות רבות, המניעות אותו קדימה.

הכלבים מקבלים את האדם כמו שהוא, והתגובות שלהם ספונטניות ומיידיות. התכונות הללו מאפשרות להגיע לליבו של המטופל ועוזרות לו להתגבר על חששות ועל מחסומים פסיכולוגיים שונים. הטיפול מאפשר לחוות הצלחות המחזקות בו את האמונה בעצמו.

מה עושים בטיפול בעזרת כלבים?

טיפול בעזרת כלבים יכול להתחיל באינטראקציה פשוטה ביותר – חיבוק, ליטוף, הרמה והורדה של חיית המחמד ועוד. גם הטיפול ההכרחי בחיה תורם רבות למטופל – רחצה של הכלב, האכלתו וסירוקו. כל מגע פיזי ונפשי בין הכלב למטופל מהווה עוד שלב בדרך לשיפור המיוחל. התהליך מתקיים בליווי של מדריך מוסמך ומיומן, והמטופל לא מרגיש מאוים מהכלב בשום פנים ואופן.

מקום בטבע מעניק טיפול באמצעות בעלי חיים באופן פרטני או בקבוצות. בפנסיון דואגים לרווחתם של הכלבים ושל המטופלים. פנסיון מקום בטבע חוויה ייחודית ויוצאת דופן.

>>תנו לנו לייק בפייסבוק<<