טיפול באמצעות כלבים

טיפול באמצעות כלבים

טיפול באמצעות כלבים – לתת כלים מעצימים דרך חוויה

אם הילד שלכם מתקשה להתרכז בלימודים, בין אם הוא מאובחן או לא מאובחן כילד בעל הפרעות קשב וריכוז; אם הוא מתקשה בהבנת סיטואציות חברתיות ולא תמיד מצליח לראות את האדם שמולו אם הוא סובל מביטחון עצמי נמוך ולא כל כך מוצא את עצמו בעולם התחרותי בו אנחנו חיים – יש לנו המלצה מצוינת עבורכם: טיפול באמצעות כלבים.

מה זה טיפול באמצעות כלבים?

טיפול שמגיע אל הילד דרך הכלב, שלא סתם אומרים שהוא חברו הטוב ביותר של האדם. הכלב מאוד דומה לנו בהרבה דברים – הוא אוכל, שותה, ישן, הולך, משחק ועוד, והוא גם יודע להרגיש, אפילו שהוא לא מעביר את רגשותיו במילים. במהלך הטיפול הילד לומד להכיר את הכלב, לזהות את התחושות שלו בהתאם להתנהגותו ולטפל בו, כך שמבחינה טיפולית אנחנו משיגים שלושה דברים חשובים לפחות:

  • ראיית האחר – כשהילד נמצא עם הכלב הוא חייב ללמוד להבין מה עובר עליו, כדי להמשיך להיות לצדו. הוא צריך להבין אם הכלב עייף או רעב מדיי למשחקים, אם הוא דווקא כן רוצה לשחק ולא לאכול, אם הוא עצוב וצריך ליטופים או אם מתחשק לו להתפנק ולקבל דגדוגים. הצורך הזה להבין את מה שהכלב מרגיש מסייע לילד להבין גם בני אדם, ולהגיב בצורה מתאימה יותר לסיטואציות חברתיות שונות.
  • ריכוז – אמנם הזמן שבו הילד נמצא עם הכלב נתפס אצל הילד כזמן של משחק והנאה, אבל "על הדרך" הזמן הזה דורש ממנו הרבה מאוד ריכוז, בלנסות להבין מה הכלב רוצה וצריך. הצורך הזה להתרכז במהלך טיפול באמצעות כלבים יכול לשפר בצורה משמעותית את יכולת הריכוז באופן כללי, וכך לעזור, לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, למשל, להיות יותר קשובים.
  • שיפור הביטחון העצמי – עצם העובדה שהילד מפתח קשר רגשי עמוק עם הכלב, ושהכלב מתחיל להקשיב לו ולבצע הוראות שהוא נותן לו (אפילו הפשוטות שבהן כמו "שב" מספיקות בהחלט) – תורם מאוד לשיפור הביטחון העצמי של הילד, וזה הולך איתו גם החוצה, אל מעבר לזמן הטיפול עצמו.

כל אלה הן תוצאות מדהימות ונפלאות של טיפול באמצעות כלבים, ולכן מדובר בטיפול מאוד מומלץ לילדים עם קצת קשיים.

כל הילדים שמגיעים לטיפול מתחברים מהר מאוד לכלב, וחווים את ההגעה שלהם ל"מקום בטבע" כחוויה נעימה וטובה.

טיפול באמצעות כלבים ב"מקום בטבע"

אם גם אתם רוצים לתת לילד שלכם את הכלים הנכונים להתמודדות נכונה וטובה יותר עם החיים, ולא באמצעות הקניות דידקטיות ולמידה של כללים – טיפול באמצעות כלבים הוא הבחירה המושלמת עבורכם, ובעיקר עבורם.

לקבלת מידע נוסף אודות טיפול באמצעות כלבים שמתקיים אצלנו ב"מקום בטבע" באווירה מיוחדת במינה, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטל'  050-7676337 או דרך האתר.

נשמח מאוד לעזור לילד שלכם ולתת לו כלים – בצורה של חוויה.

 

>>תנו לנו לייק בפייסבוק<<