אימוץ כלבים

אימוץ כלבים

אימוץ כלבים

עם העלייה ברמת החיים יותר משפחות בוחרות לאמץ כלבים. מלבד זאת, עם דחיית גיל הנישואין והקמת משפחה, רווקים וזוגות ללא ילדים מחליטים להוסיף עניין לחייהם באמצעות גידול כלב. כלבים הינם בני לוויה נאמנים ביותר, מצחיקים, אנרגטיים, חמודים והרשימה קטנה מלהכיל את יתרונותיהם הרבים. יחד עם זאת, כלבים אינם בובה, או צעצוע. מדובר בבעלי חיים אשר דורשים טיפול מקיף ויחס חם. הכנו עבורכם מספר טיפים חשובים עליהם יש לשים דגש לפני אימוץ כלב.

טיפים לאימוץ כלבים

הטיפ הראשון שלנו עבורכם נוגע לאימוץ לעומת רכישה. אנשים רבים אשר מעוניינים בגידול כלבים מעדיפים לרכוש את הכלב ו-"ללכת על בטוח" מאשר לאמץ כלב ש-"לך תדע מי ומה הוא". יש אמת במחשבה מסוג זה, אך כפי שאתם ודאי מבינים מטען גנטי קובע רק חלק מסוים מהתנהגות בעל החיים, במקרה זה גם אצל בני אדם. קיימת כמות אדירה של כלבים מכל הסוגים והמינים שרק מחכים כי תאמצו אותם ממשפחות, או מבתי מחסה. קיים ידע מקצועי רב בטיפול ואילוף כלבים. אם תחנכו את כלבכם כראוי, אין כל סיבה שלא יגדל להיות כלב החלומות שלכם, בין אם הגיע מבית מחסה, או ממגדל מורשה.

לפני שאתם מחליטים להביא את הכלב, חשבו על האחריות הרבה הכרוכה בכך ובתשלומים הקבועים. במידה והחלטתם כי הינכם מסוגלים לעמוד בדרישות הכספיות הללו ואתם יודעים כי קיים לפחות אדם אחד שיכול להתחייב לטפל בכלב, אזי ניתן לשקול גידול. אגב, כל ההוצאות וכאבי הראש מתגמדים לעומת ההנאה הרבה הכרוכה בגידול בעל חיים זה.

חשוב לחשוב מראש על סוג הכלב שאתם צריכים. הדגש הוא על צריכים ולא על מעוניינים. כלב גדול וספורטיבי לא מתאים לזוג מבוגר וכלב צעצוע קטן שדורש תשומת לב תמידית לא יתאים לאדם שעובד סביב השעון והזמן היחידי שיש לו עבור הכלב הוא ריצת הערב בפארק. יש מידע רב על גזעים שונים באינטרנט, אפילו כשמדובר בכלב מעורב, המאפיינים נשארים יחסית דומים.

טיפ אחרון נוגע למעמד האימוץ. אתם נמצאים בבית המחסה, עוד לא לקחתם את הכלב והבחירה עדיין כולה שלכם. הסתכלו על הכלבים השונים ונסו לאמוד את אופיים. מניסיוננו, הכלב שאליו תרגישו חיבור הוא הכלב הנכון עבורכם.

פנסיון לכלבים בשרון

לא תמיד ניתן לקחת את הכלבים שלנו איתנו לכל מקום. למטרה זו קיימים פנסיונים לכלבים. ישנם פנסיונים שונים באזור השרון והמרכז חלקם מעוצבים בתור מבנים מקורים וחלקם בתור שטח פתוח אשר בו יכולים הכלבים להתרוצץ.

אימוץ כלבים מקנה לכם אפשרות לעשות מעשה טוב ולזכות בבן/בת לוויה נאמנים לשנים רבות. רק מה, חשוב לעשות זאת נכון.