אילו כלבים קטנים הם היקרים ביותר?

כלבים קטנים

תמיד נשאלת השאלה אילו כלבים קטנים הם היקרים ביותר?

האם גם אתם מחובבי הכלבים הקטנים? כיום, יש גזעים רבים מאד של כלבים קטנים. חלק מהכלבים הללו, מקורם עוד בימי הביניים, וחלקם, תוצאה של הכלאות והרבעות שנעשו במאה השנים האחרונות. מעניין מאד לציין שכאשר מדובר על כלבים יקרים – הרי שיש יותר כלבים קטנים שעונים להגדרה הזו, מאשר כלבים גדולים. בכל זאת, למרות המגוון הרחב, בחרנו להציג עבורכם שלושה געי כלבים מקסימים, קטנים בגודלם, שגם נחשבים ליקרים במיוחד, בהנחה שהם גזעיים לחלוטין.

 

כלבים קטנים ויקרים – מקסיקני, טרייר וקבלייר

כלבים קטנים ויקרים

  • מקסיקני קירח – מדובר על כלב קטן שהוא גם אחד מהסמלים הלאומיים של מקסיקו. מדובר על כלב נדיר מאד במראה שלו – שכן הוא ללא פרווה כלל, ובכך הוא שונה וייחודי לעומת כלבים אחרים – מה שגם מסביר את היוקרה שלו. כלבים אלו נדירים יחסית בישראל, אך קיימים. מדובר על כלב ששורשיו עתיקים מאד, והוא קיים לפחות כ3,000 שנה אחורנית – ולכן יש להם לעתים גם שושלות יוחסין ארוכות מאד. הכלב המקסיקני הקירח נחשב רוב הזמן לכלב נוח, וידוע בעיקר בחוכמתו.

סקוטיש טרייר

  • סקוטיש טרייר – מבין המגוון של כלבים קטנים ויקרים, זהו כנראה המפורסם ביותר. הסקוטיש טרייר התפרסם בעיקר ככלב שהיווה מתנה ממלך אנגליה לצרפת – ולכן עד היום הוא פופולרי יותר מכל, דווקא בצרפת. מדובר על כלב פרוותי מאד ונמוך, אך גופו נחשב מאורך יחסית, וזנבו זקור כלפי מעלה. הסקוטיש נחשב לכלב קשה יחסית לאילוף – אך הוא גם נחשב לאחד מהכלבים היפים והאציליים ביותר שיש, ויש אף תחרויות שלמות שמוקדשות לגזע הנ"ל.

קבלייר קינג צ'ארלס

  • קבלייר קינג צ'ארלס ספנייל – אין ספק שזהו כלב מדהים ביופיו. מדובר על ניסיון בעצם לשחזור של גזע שהיה בעבר ונעלם. הוא זוהה עם המלך צ'ארלס ההיסטורי, מהמאה ה16 באנגליה. מדובר על כלבים קטנים מדהימים ביופיים – רוב פרוותם היא לבנה, אך בפנים יש להם כתמים חומים ושחורים. מדובר על כלבים חברתיים מאד, שמחים מאד, וזקוקים לתשומת לב מתמשכת.

 

יש כמובן עוד המון כלבים קטנים וחמודים!

אלו לא הכלבים הקטנים היקרים היחידים שתוכלו למצוא כיום. יש עוד כל כך הרבה מהם – וכולם מביאים לנו אושר ושמחה!