אילוף כלבים

אילוף כלבים

אילוף כלבים

כלבים הם חיות מדהימות. יש להם יכולת קסומה להבין אותנו. עם זאת, ישנן התנהגויות מסוימות שלא טבעיות להם. הפתרון – אילוף כלבים.

כלבים הם בני לוויה מדהימים ומהווים עבור רובנו בן משפחה נוסף. עם זאת, ישנן התנהגויות שקיימות בטבעם של הכלבים אשר אינן מתאימות להתנהלות החיים הרגילה של משפחה אנושית. אי-אפשר לעשות צרכים בבית ולא מומלץ לזנק על אורחים בקפיצות וליקוקים. בעבור רוב הכלבים התנהגות זו צריכה להילמד והיא צריכה להילמד בצורה הנכונה. רוב הכלבים אינם צריכים אילוף מתקדם, מספיק אילוף צרכים בסיסי והקניית הרגלי התנהגות נאותים. פנייה למאלף מקצועי תחסוך לכם זמן ואנרגיה. בנוסף לכך, אתם יכולים לסמוך על יכולתו המקצועית המוכחת.

אין ספק כי בעלי כלבים רבים מצליחים לספק את האילוף הבסיסי בכוחות עצמם. עם זאת, בכדי לגשת ללימוד נכון של אילוף כלבים יש להכיר את אופיים ומאפייניהם החייתים לעומק. קיימת אצל בעלי כלבים נטייה להתייחס לכלבים כבני אדם, מה שמוביל פעמים רבות להתנהגויות בעייתיות שמעלות את רמת המתח בבית ומובילות להידרדרות נוספת.

אילוף כלבים "במקום בטבע"

"מקום בטבע" מציע עבורכם שירותי אילוף כלבים מקצועיים ביותר עבור כלביכם האהובים. ליאור זיו הינו מאמן כלבים מוסמך שהתנסה באילוף כלבים למטרות שונות ומגוונות. אבל יותר מכך, ליאור אוהב כלבים ומבין את נפשם הפנימית לעומק. כשאתם מפקידים את אילוף הכלבים שלכם בידינו אתם
יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי לא מדובר ב-'מחנה טירונות' נוקשה. אין ספק כי אצל כלבים, כמו גם אצל בני אדם, יש צורך בגישה אסרטיבית, אבל אנו לא מאמינים באילוף בשיטות נוקשות מידי. כאמור, הכי חשוב הוא להבין את צורת החשיבה/תפיסה של כלבים.

פעמים רבות, לעיתים אפילו בלית ברירה, אנו נשארים להשאיר את כלבינו אצל אנשים אחרים שיטפלו בהם. לא תמיד קיימת זמינות מצד חברים, או משפחה ואנו נאלצים להשאיר אותם בפנסיון מקצועי.

מקום בטבע הינו פנסיון כלבים מיוחד. אנו מאמינים כי לכל הכלבים, אפילו הביתיים ביותר, קיים צורך לפרוק את מטענם בשטח האמיתי שלהם – חיק הטבע וזה בדיוק מה שאנו מספקים עבורם. בפנסיון שלנו לכל כלב קיים שטח רב שבו הוא יכול להתרוצץ וליהנות יחד עם חבריו הכלביים. הכול נעשה כמובן תחת השגחה מקצועית ביותר.

הכלבים בפנסיון שלנו לא רק "נשמרים", אלא זוכים למעין חופשה משל עצמם. אחרי שפרקו אנרגיות עודפות במשחק והשתובבות הם חוזרים אליכם רגועים ושמחים יותר.

משפט סיכום: אילוף כלבים מקצועי מבוסס על הבנת המאמן את אופיים החייתי של כלבי הבית שלנו. כלב מאולף היטב הוא כלב שמח.


 

אילוף כלבים – מידע שחשוב לדעת

הכלב הינו חברו הטוב של האדם ואכן לאורך ההיסטוריה חברות זו תמיד עמדה בכל מבחן. אלא שעדיין קיים פער משמעותי בין יכולות ההבנה של הכלב את צרכי בעליו ולעתים התנהגויות שונות ומשונות עשויות להפר את השלווה ה"חברית" הזו. אילוף כלבים נועד לגשר על הפער בין האדם לכלב ולהפוך את החיים זה לצד זה לקלים ופשוטים יותר. להלן כל המידע שרצוי שתכירו לפני שתתחילו בתהליך החשוב הזה.

 

מדוע חשוב לאלף כלבים?

אמנם כלבים חיים במחיצת האדם מאז ומתמיד, אך הם עדיין מאופיינים בהתנהגות חסרת רסן כאשר אינם מאולפים. כדי שהחיים זה לצד זה יהיו אידיאליים ולא מלווים במועקה תמידית, חשוב להעביר את הכלב אילוף מקצועי עוד בתחילת הקשר. תתפלאו לגלות כיצד אילוף כלבים מקצועי ולא ארוך יתר על המידה (כמה שבועות בודדים) יגרום לכלבכם לשמור על איפוק ולא להתרוצץ לכל עבר מבלי שתאשרו לו זאת. במהרה תזכו בכלב שקל ונעים לטייל עמו בחוץ, כזה שאינו מטריד עוברי אורח, ובעל מזג רגוע יותר שיתרום בסופו של דבר גם לשלוות הנפש שלכם. בכלל, כל הנתונים מראים כי כלב מחונך הוא כלב שבסופו של דבר מבלה את כל ימיו בחיק משפחתו ואינו ננטש בלית ברירה בשל התנהגות שמכבידה על החיים בבית.

 

באילו מקרים ניתן לאלף כלבים ולשם מה?

ניתן לאלף כלבים בכל גיל, אך יש לקחת בחשבון כי ככל שהגיל מתקדם יותר, התהליך יהיה ארוך, ממושך וקשה יותר. נקודת הזמן הטובה ביותר להתחיל את התהליך היא מגיל ארבעה חודשים בערך ועד גיל שנה וחצי-שנתיים. בתקופה זו הכלב צעיר, לומד היטב את המצופה ממנו ונכנס לשגרת חייו הקבועה בקלות. האילוף עצמו כולל כמה היבטים מרכזיים שעוזרים לבעלי הכלבים להתמודד עם החיים איתם בצורה הטובה ביותר כגון לימוד עשיית צרכים מחוץ לבית, כיצד לא לחבל בחפצים בתוך הבית, להפסיק לרוץ ולהתרחק ללא אישור, ישיבה ותזוזה על פי הוראה ופעולות נוספות כגון "תן יד", "הבא כדור" ועוד, התורמים למשמעת הכללית של הכלב. חשוב לציין כי אילוף כלבים מקצועי יכול לשמש גם לטובת פתירת בעיות ממוקדות יותר כגון תוקפנות כלפי כלבים אחרים או בני אדם, חרדת נטישה, קפיצות מוגזמות ועוד. כל תהליך האילוף מתבצע בשיתוף פעולה מלא עם המאלף תוך שימת דגש גם על "אילוף" בני המשפחה בהתאם, כלומר, הקניית אוצר המילים ודרכי הפעולה הנכונות לחיות עם כלביהם.

 

שיטות שונות לאילוף כלבים

כל מאלף בוחר את הדרך שהוא מוצא לנכון מבחינת הגישה לאילוף הכלבים. ישנם מאלפים שבוחרים בקשיחות ואחרים בעדינות. ככל הנראה גישת הביניים היא הטובה ביותר, כלומר, התחברות רגשית אל הכלב, אך בלי לוותר על עקרונות חשובים. בסופו של דבר, ישנן שתי גישות עיקריות לביצוע אילוף כלבים:

  • שיטת החיזוק החיובי: בשיטה זו הכלב מקבל תגמול כתגובה לפעולה שהוא ביצע בצורה משביעת רצון. המאלף חוזר על מילה מסוימת ובעלת משמעות (למשל "רגלי" להליכה איטית) וכאשר הכלב מבצע זאת, הוא מקבל חיזוק בצורת מזון ערב לחך. שיטה זו נועדה לתגבר פעולות חיוביות והיא משתרשת עמוק בתודעתו של הכלב כך שלמעשה, בקשר העתידי עם בעליו, הוא לא יזדקק עוד לגירוי החיובי כדי לציית להוראה.
  • שיטת החיזוק השלילי: שיטה שבה מסלקים גירוי שאינו נעים לכלב על מנת להשיג תגובה חיובית יותר. כך, למשל, משחררים לכלב את קולר החנק שלו כאשר הוא מפסיק למשוך את בעליו בצורה אגרסיבית מדי ברחוב ועוד.

 

אילוף כלבים חייב להתבצע על ידי מומחים המחזיקים במקצועיות מוכחת, חיבה לכלבים ומתקנים נאותים ברמה הגבוהה ביותר. רק כך תזכו בכלב מחונך ונאמן שלא יחזור להרגליו הישנים.

פנסיון לכלבים "מקום בטבע" הוא בדיוק המקום שבו תרצו שכלבכם האהוב יזכה לחינוך המגיע לו. צוות המקום בראשותו של ליאור זיו, מאמן כלבים מוסמך שהתנסה באילוף כלבים למטרות שונות ומגוונות, פיתח שיטה ייחודית שמבינה את צורת החשיבה והתפישה של הכלב ומתייחסת אליו בהתאם. לפרטים נוספים ולקביעת פגישה בלתי מחייבת צרו עמנו קשר בטלפון 050-7676337. שיהיה בהצלחה!

 

>> תנו לנו לייק בפייסבוק <<